Stožec 2010

19. 10. 2010

Ve dnech 24 -28 září jsme strávili krásný víkend na Šumavě .Ubytovaní jsme byli na Hotelu  Pstruh ve Stožci.Zúčastnilo se se uctyhodných 17 členů našeho sdružení.Bohužel počasí nám moc nepřálo a tak jsme museli kola ,připravené na cyklovýlety nechat uložené v garáži.

V sobotu jsme vystoupily na Stožeckou skálu,ze které byl výhled  díky nízké oblačnosti pouze do údolí pod ní.Při sestupu většina z nás se napila ze studánky u překrásné Stožecké kaple postavené v roce 1791.

V neděli jsme vyrazili  vlakem ze Stožce do zastávky Ovesná kde jsme se napojili na medvědí stezku ,po které jsme došli na Jelení vrchy a přes  Černý Kříž  zpět.

V pondělí ráno bylo již počasí lepší,prosvítalo i slunce a tak jsme sedli na vlak a popojeli do Nového Údolí.Část účastníků vyrazila po žluté značce zpět na Stožec cca 8,5 km.Druhá větší část se vydala na trasu Třístoličník, Trojmezná hora,Trojmezí,Plechý,Plešné jezero,Stožec.Bohužel se značně ochladilo a v kombinaci s větrem na trase dlouhé 28km celkem záblo.

V úterý 28 září na ,,Svatého Václava" jsme se probudili do zataženého a deštivého dne,a tak jsme po snídani vyrazili směrem k domovu.

Chtěl bych poděkovat panu Tomáši Kupsovi majiteli Hotelu Pstruh a jeho personálu za vynikající stravu , obsluhu a ubytování po celý čas našeho pobytu.Mohu vřele doporučit.

Myslím  ,že všem členům  se tento turisticky laděný prodloužený víkend moc líbil a doufám,že se příštího  výlet u zúčastní minimálně ve stejném počtu.

s pozdravem Jaroslav Holík